Gedumpte Chinchilla’s en andere bijzondere gasten bij Dierenopvangcentrum
- Redactie
- 08-03-2026
- Nieuws
Fotografie: Dierenopvangcentrum Vlaardingen
VLAARDINGEN - Bij Dierenopvangcentrum Vlaardingen aan de Koggehaven ontfermen ze zich over een groot aantal katten, honden, konijnen en nog veel meer dieren. Niet altijd is er een baasje in beeld, en dan wordt er een nieuw huisje gezocht voor de diertjes. Afgelopen week kwamen er weer wat bijzondere gasten bij. De aanleiding was treurig, maar aan de Koggehaven doen ze hun best om de dieren zo goed mogelijk op te vangen.
Arme Eefje
Op 5 maart is arme Eefje is in zeer verwaarloosde toestand bij Dierenopvangcentrum Vlaardingen binnengekomen nadat ze in Den Haag op straat werd gevonden. Ze was helemaal vervilt en graatmager. Als je voor een langharig konijn kiest dan hoort daar de verantwoordelijkheid bij om de vacht te onderhouden.
Eefje is meteen nagekeken door de dierenarts en heeft vochtinfuus gehad om aan te sterken. ,,Natuurlijk zijn we meteen begonnen met het scheren van haar vacht om haar van die nare pijnlijke klitten af te helpen. Haar botten steken overal uit, arm meisje. We gaan er uiteraard alles aan doen om Eefje er weer bovenop te helpen en aan te laten sterken. Help jij ons om Eefje te helpen?’’
Online doneren kan via deze link!
Je kunt ook helpen via een Tikkie: hier!
Gedumpte Chinchilla’s
Deze twee chinchilla’s zijn in een vervoersboxje achtergelaten bij de Dobbeplas in Nootdorp. Het deurtje stond open zodat ze eruit konden. Door ze buiten te dumpen is in feite hun doodsvonnis getekend. Gelukkig zijn ze op tijd gevonden voordat ze dat eruit gesprongen zijn want een chinchilla kan niet overleven in de vrije natuur.
,,Dierenhospitaal en Dierenambulance Den Haag e.o. heeft ze opgehaald en bij ons in het Het Knaaghof gebracht. Zij zullen aangifte doen van dumping dus als iemand meer informatie heeft, meld het dan svp via Knaaghof@dierenbescherming.nl ‘’