Categorieën

Service

Federatiebestuurders kandidaat Meester Burger

Federatiebestuurders kandidaat Meester Burger
Nieuws

Federatiebestuurders kandidaat Meester Burger

  • Redactie
  • 19-08-2015
  • Nieuws
Federatiebestuurders kandidaat Meester Burger

VLAARDINGEN - voorzitter Yvonne Batenburg en mede-initiatiefnemer Fred Meerhof zijn genomineerd voor de titel Meester Burger. Er waren vijftig kandidaten voor deze verkiezing waarvan er vijf zijn genomineerd voor de hoofdprijs. De winnaar wordt bekend gemaakt op 11 september en  krijgt € 2.500 en een kunstwerk.

De motivatie om de bestuursleden voor te dragen luidt als volgt:

,,De Stichting Federatie Broekpolder is een burgerinitiatief in het leven geroepen door een aantal betrokken inwoners van Vlaardingen, met als doel het verbeteren van de kwaliteit van de Broekpolder.  Van een onaantrekkelijk, weliswaar groen, gebied van ca. 400 ha en voormalig stortdepot voor Rotterdams havenslib,  is de Broekpolder geworden tot een regionale topvoorziening voor natuur en recreatie, met o.a. een Klauterwoud voor kinderen en natuurkerngebied De Ruigte waar Schotse hooglanders rondlopen. Ruim 70  vrijwilligers van de Federatie zetten zich structureel in voor dit gebied.  Het gebied trekt zo’n 1,5 miljoen bezoekers per jaar. 

Alleen al de nominatie is een waardering voor de inzet van de vele vrijwilligers van de Federatie, die in deze worden vertegenwoordigd door Yvonne en Fred.

De verkiezing wordt georganiseerd door ProDemos dat vijf jaar bestaat. ProDemos is het ‘Huis voor democratie en rechtsstaat’. ProDemos legt uit wat de spelregels zijn van de democratie en de rechtsstaat en laat zien wat je zelf kunt doen om invloed uit te oefenen - in de gemeente, de provincie, het land en Europa.

Meester Burgers zijn mensen die zich belangeloos inzetten voor de Nederlandse samenleving en met hun project een positieve verandering teweeg hebben gebracht. De jury bestaat uit Ank Bijleveld, Job Cohen en Art Rooijakkers.