JBC Vlaardingen: Net mis in Pijnacker!
- Ria Bronsema
- 30-03-2026
- Sport
JEU DE BOULES - Op zaterdag 28 maart reisde JBC Vlaardingen af naar Pijnacker voor de NPC-wedstrijd tegen Folâtre 1. Zoals gebruikelijk vertrok het team rond 10.45 uur. Na aankomst werd er eerst rustig begonnen met een kop koffie of thee en het inspelen. De selectie was deze dag compleet.
Rond 12.00 uur gingen de wedstrijden van start met de doubletten. Rajan Chinnappan en Ria Bronsema speelden een goede partij en wisten deze te winnen met 9-13. André Wiltvang en Asraf Jowrun speelden vervolgens een ware marathonpartij van maar liefst 2 uur en 10 minuten, maar moesten uiteindelijk hun meerdere erkennen in de tegenstander: 13-9. Fred van der Reijken en Robin Teijgeler verloren hun partij met 13-4. Daarmee kwam de tussenstand op 2-1 in het voordeel van Folâtre.
In de triplettenronde liep het minder goed voor Vlaardingen. Jan Langerak, Rajan Chinnappan en Ria Bronsema kwamen moeilijk in hun spel. Ondanks een wissel, waarbij Asraf Jowrun het veld in kwam voor Jan Langerak, ging de partij verloren met 13-4. Ook het andere triplet, bestaande uit Toni van Wezenberg, Robin Teijgeler en Ger Hogervorst, had het lastig en verloor met 13-5. De tussenstand liep hierdoor op naar 4-1 voor Folâtre.
In de afsluitende doublettenronde probeerde Vlaardingen nog terug te komen. André Wiltvang en Toni van Wezenberg speelden een spannende partij, maar verloren nipt met 13-11. Ger Hogervorst en Asraf Jowrun zorgden voor een overtuigende overwinning van 3-13. Fred van der Reijken en Robin Teijgeler konden geen punt meer toevoegen en verloren met 13-9.
De eindstand van de ontmoeting kwam daarmee op 3-5 in het voordeel van Folâtre.
Na afloop was er nog enige teleurstelling over het gedrag van enkele spelers van de tegenpartij. Enthousiasme hoort bij de sport, maar respect voor elkaar blijft een belangrijk uitgangspunt, zoals ook de slogan van de NJBB aangeeft: “Geen petanque zonder respect.”
Op 4 april speelt JBCVlaardingen een inhaalwedstrijd thuis tegen Petangeske uit Bergen op Zoom. Ria Bronsema zal daarbij aanwezig zijn, maar het team wordt door haar alvast veel succes gewenst in de laatste NPC-wedstrijd van dit seizoen