Categorieën

Service

Koen Kegel opnieuw lijsttrekker D66, slechts drie vrouwen op lijst

Koen Kegel opnieuw lijsttrekker D66, slechts drie vrouwen op lijst
Politiek

Koen Kegel opnieuw lijsttrekker D66, slechts drie vrouwen op lijst

  • Erik Meijer
  • 04-12-2025
  • Politiek
Koen Kegel opnieuw lijsttrekker D66, slechts drie vrouwen op lijst

VLAARDINGEN - D66 Vlaardingen heeft de kandidatenlijst vastgesteld voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026. Huidig wethouder Koen Kegel trekt de kar van een team van negentien kandidaten waarop ook voormalig wethouders Ruud de Vries (plek 4), Bert van Nieuwenhuizen (plek 6) en Ton van der Steen (plek 17) opvallen. De lijst is volgens partijvoorzitter Peter Caljé een mix van ervaren mensen en een nieuwe generatie kandidaten die juist nu politiek actief willen worden. ,,We hebben een mooie balans op onze lijst'', aldus Caljé. Daarbij moet wel worden opgemerkt dat op een lijst met negentien kandidaten slechts drie vrouwen te vinden zijn. De hoogstgeplaatste van hen vinden we pas op plek 7 (Esther van Leeuwen).

Niet alleen de lijst, ook het verkiezingsprogramma van D66 is af. Titel: 'Het kan wél, een gezonde toekomst voor Vlaardingen'. Volgens D66 is Vlaardingen toe aan een nieuwe koers. Dat is opmerkelijk want de afgelopen vier jaar zat D66 al in het college van B&W. Desondanks moet de koers blijkbaar worden verlegd. Van waar naar waar wordt echter niet helemaal duidelijk.

,,Wij willen aan de slag met de onderwerpen die er nú toe doen in Vlaardingen: meer woningen, betaalbare energie, de gezondste Vlaardingers ooit, het beste onderwijs en natuurlijk een nieuwe bruisende binnenstad'', menen de democraten. Prachtige en logische doelen maar nieuw zijn ze zeker niet. Al die zaken staan al vele jaren op de agenda.

Wij wachten inmiddels met spanning op een partij die streeft naar minder woningen, duurdere energie, ongezondere Vlaardingers, slechter onderwijs en een dode binnenstad. We wachten ook nog even op een concrete invulling van de 'nieuwe koers' van D66.