Sloop Pietersenpanden van start
- Redactie
- 24-09-2026
- Nieuws
fotografie: Nico te Laak
VLAARDINGEN - De sloop van de zogenoemde Pietersenpanden aan de Westhavenkade begint maandag 28 september. Op de plek van de voormalige bedrijfspanden moet het nieuwbouwproject Hof aan de Kade verrijzen, met ongeveer 69 appartementen. De verkoop staat voorlopig gepland voor de zomer van 2027.
Sinds 14 september wordt binnen de panden al gewerkt aan de voorbereidingen voor de sloop. Dat gebeurt grotendeels met de hand. Vanaf maandag worden ook machines ingezet en zal volgens de gemeente meer geluid te horen zijn.
De sloop maakt deel uit van de herontwikkeling van het gebied aan de kop van de Maasboulevard en de Westhavenkade.
Tachtig jaar Pietersen Elektriciteit
De gebouwen zijn vooral bekend door Pietersen Elektriciteit. Oprichter Christiaan Pietersen was begin vorige eeuw een van de eerste installateurs in Vlaardingen en werkte mee aan de aanleg van elektriciteit in grote delen van de stad.
Het bedrijf verhuisde in 1931, samen met het gezin Pietersen, naar twee verbouwde pakhuizen aan de Westhavenkade. Pietersen Elektriciteit bleef ongeveer tachtig jaar actief in de Rivierzone. In 2021 vertrok het bedrijf vanwege de nieuwbouwplannen naar Rotterdam.
Ongeveer 69 appartementen
Op de locatie komt Hof aan de Kade, een project van BPD Bouwfonds Gebiedsontwikkeling. Het plan bestaat uit verschillende gebouwen met in totaal ongeveer 69 appartementen.
De woningen komen direct aan de Nieuwe Maas en de Buitenhaven. De nieuwbouw moet aansluiten op de monumentale bebouwing in de omgeving en onderdeel worden van de verdere ontwikkeling van de Rivierzone.
Volgens wethouder Ivana Somers-Gardenier ontstaat met de sloop ruimte voor nieuwe woningen aan het water. De gemeente wil van het gebied een combinatie maken van wonen, werken en verblijven.
De verkoop van de appartementen moet naar verwachting in de zomer van 2027 beginnen. Als die planning wordt gehaald, start de bouw begin 2028.