Sportpenning voor waterpoloërs van ZVVS
- Redactie
- 15-03-2015
- Sport
ZVVS-trainer Martin Pronk was erg gelukkig met het winnen van de Sportpenning van de gemeente Vlaardingen op het Vlaardingse Sportgala. foto: Ineke van der Burg
VLAARDINGEN – De waterpoloërs van ZVVS ontvingen op het derde Vlaardingse Sportgala de Sportpenning van de Gemeente Vlaardingen. De ploeg van trainer Martin Pronk wist in het vorige seizoen via het kampioenschap te promoveren naar de eredivisie en won ook de landelijke bekercompetitie. Een unieke prestatie, die nog niet eerder in de Vlaardingse sportgeschiedenis was voorgekomen. Prestaties die voor de jury voldoende waren om deze prestigieuze prijs door sportwethouder Arnout Hoekstra aan deze ploeg uit te reiken.
Het vormde het hoogtepunt van dit derde Vlaardingse Sportgala, dat wederom een doorslaand succes is geworden. De top van de Vlaardingse sportwereld was aanwezig op dit Sportgala, dat werd georganiseerd door het Sportcentrum Polderpoort, het Geuzencollege en de gemeente Vlaardingen. In een sfeervolle ambiance en vlot gerepresenteerd door Peter Spek, passeerden de toppers de revue, waaronder de drie Vlaardingse sporters die een medaille wisten te veroveren op een Wereldkampioenschap, een voor Vlaardingen uniek moment. Nog niet eerder wisten drie sporters in één seizoen zo'n resultaat te behalen.
Toppers
Fortuna atleet Teo Maat won in Boedapest de Gouden medaille op het discuswerpen, Nadya Putter van de zwemvereniging ZVVS won in Montreal de zilveren medaille op de 400 meter vrije slag en Joyce Huisken, van de Sportschool van Egberth Thomas, kwam met een bronzen medaille terug uit Japan bij het kyokushin karate.
Verder werd de loting verricht van het Vlaardings voetbalkampioenschap en leverde twee aantrekkelijke poules met in poule A: Zwaluwen, VFC, Cion en Victoria'04/za. Poule B: Deltasport, CWO, DVO'32 en Victoria'04/zo.
Goede doel
Gedreven4succ6, het door het Geuzencollege geselecteerde goede doel van dit jaar op het Sportgala ontving een bedrag van € 1010,-. Het Sportgala werd verder gelardeerd met informatie over Vlaardingen In Beweging en Vlaardingen als fairtrade gemeente. Ook werd het nieuwe logo bekend gemaakt van de nieuwe turnhal in het Sportcentrum Vlaardingen en vertelde Hans van der Have, van Survival Vlaardingen, iets over de komende Mudrun in de Broekpolder. Wieteke van den Boogaart blikte tenslotte vooruit op haar poging binnenkort het kanaal over te zwemmen.