Categorieën

Service

Tsunami uit het Oosten!

Tsunami uit het Oosten!
Nieuws

Tsunami uit het Oosten!

  • Redactie
  • 29-04-2014
  • Nieuws
Tsunami uit het Oosten!

VLAARDINGEN - Vlaardingen komt morgenavond nadrukkelijk in beeld in het televisieprogramma Medialogica. 'Tsunami uit het Oosten' heet de aflevering die in het teken staat arbeidsmigranten uit Midden- en Oost-Europa. De programmamakers waren in maart in de haringstad om daar opnames te maken. Vlaardingen kwam namelijk nadrukkelijk in beeld in combinatie met de zogenaamde MOE-landers.

De programmamakers constateerden dat Midden- en Oosteuropeanen voornamelijk in het nieuws komen met berichten in relatie tot criminaliteit, arbeidsverdringing en misbruik van sociale voorzieningen. Hoe komt het dat zij zo'n slechte naam hebben? Medialogica verdiept zich in een aantal voorbeelden van berichtgeving rondom Polen, Bulgaren en Roemenen. Waar is de publieke opinie op gebaseerd?

Medialogica  vond op digitale kranten Vlaardingen24 en de Vlaardinger voldoende input om eens op onderzoek uit te gaan. In het programma komen onder meer de wildparkerende vrachtwagenchauffeurs en het toegenomen aantal woninginbraken aan bod. We zien voormalig burgemeester Tjerk Bruinsma en wethouder Hans Versluijs maar ook de journalisten Peter Joore (de Vlaardinger) en Erik Meijer (Vlaardingen24) in beeld. Daarnaast ook aandacht voor het plan van ONS.Vlaardingen om een maximum te stellen aan het aantal MOE-landers in de gemeente.

Tsunami uit het Oosten! wordt morgen om 21.25 uur uitgezonden op Nederland 2.