Categorieën

Service

Maassluissedijk later dicht

Maassluissedijk later dicht
Nieuws

Maassluissedijk later dicht

  • Redactie
  • 13-12-2013
  • Nieuws
Maassluissedijk later dicht

VLAARDINGEN - Gisteren meldden we nog dat de Maassluissedijk dit weekend zou worden afgesloten voor het aanleggen van de 'Leiding over Noord' onder de Nieuwe Waterweg; inmiddels is alles al weer anders.  De warmteleiding wordt enige dagen later getrokken. De Maassluissedijk wordt daarom afgesloten van maandag 16 december 06.00 uur tot donderdag 19 december 06.00 uur. 

Een warmteleiding aanleggen onder de Nieuwe Waterweg, tussen Rozenburg en Vlaardingen, is heel specialistisch werk. Maandenlang hebben experts getekend en gerekend om tot de optimale route voor de aanvoer- en een afvoerleiding te komen. Deze ligt met een mooie boog onder de vaarroute door met het diepste punt op -38 meter NAP. Om de leidingen te kunnen aanleggen, is het telkens nodig om de Maassluissedijk tussen Vlaardingen en Maassluis, ter hoogte van afvalwaterzuivering De Groote Lucht gedurende enkele dagen af te sluiten voor alle verkeer. 

Dat de praktijk weerbarstig is, dat blijkt bij de aanleg van Leiding over Noord. De eerste leiding is - met een aantal dagen vertraging - op 4 december 2013 aangebracht. De aanleg van de tweede leiding stond dit weekend gepland maar ook nu zijn er weer vertragingen. Reden is dat de samenstelling van de ondergrond dermate veel afwijkt dat de boring veel langzamer verloopt.