Categorieën

Service

Moestuinen voor bewoners VOP

Moestuinen voor bewoners VOP
Nieuws

Moestuinen voor bewoners VOP

  • Redactie
  • 26-02-2014
  • Nieuws
Moestuinen voor bewoners VOP

VLAARDINGEN - Bewoners van de Vettenoordse Polder (VOP) hebben maandag 24 februari in buurthuis de Pijpelaar een comité opgericht om een moestuincomplex in de VOP mogelijk te maken. Tot nu toe hebben  al 28 bewoners/families aangegeven dat zij graag een stukje grond op de braakliggende grond tussen de Deltaweg en het spoor willen voor een moestuintje. Het gevormde bewonerscomité zal de gemeente benaderen om te vragen het terrein tussen de Deltaweg en het spoor tijdelijk voor buurtbewoners beschikbaar te stellen voor dit moestuinplan. Op deze manier kan de nu braakliggende grond nuttig worden gebruikt totdat die een andere bestemming krijgt.

Het moestuinplan is een initiatief van een aantal SP-leden uit de VOP. Voormalig SP-Tweede Kamerlid Remi Poppe begeleidde de avond als adviseur en voorlopig woordvoerder van het bewonerscomité: ,,Het is een initiatief van de bewoners. Het is nu aan het kersverse bewonerscomité  om de gemeente te benaderen en de plannen verder uit te werken.'' 

Het bewonerscomité ‘Moestuinen voor de VOP’ denkt dat het met beperkte middelen en kosten mogelijk is om voor de VOP bewoners een moestuincomplex te realiseren waar ze zelf groenten kunnen telen. ,,Het gaat niet om grote investeringen, maar om het telen van eenjarige gewassen op een stuk grond dat voorlopig nergens anders voor gebruikt wordt.''  

Deze week zal het bewonerscomité; ‘Moestuinen voor de VOP’  per brief het college van burgemeester en wethouders op de hoogte brengen van het plan, en verzoeken om zo spoedig mogelijk met hen te overleggen.