Categorieën

Service

Stadsspeld voor Sjaak Oerlemans

Stadsspeld voor Sjaak Oerlemans
Bedrijven nieuws

Stadsspeld voor Sjaak Oerlemans

  • Redactie
  • 14-01-2014
  • Bedrijven nieuws
Stadsspeld voor Sjaak Oerlemans

VLAARDINGEN - Locoburgemeester Hans Versluijs verraste Sjaak Oerlemans op maandag 13 januari 2014 met een Stadsspeld, een eerbetoon aan mensen die een opmerkelijke prestatie hebben verricht en zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de Vlaardingse gemeenschap. Sjaak Oerlemans maakte die dag bekend dat hij stopt als directeur/eigenaar van Kloet Onderhoud, het sinds 1919 in Vlaardingen gevestigde bedrijf voor vastgoedonderhoud en vastgoedinrichting.

Oerlemans is circa veertig jaar werkzaam geweest bij Kloet Onderhoud, waarvan sinds 1985 als directeur/eigenaar, samen met zijn compagnon en vriend Henk Kloet die enkele jaren geleden terugtrad. Hij staat bekend om zijn sociale leiderschap en zijn persoonlijke betrokkenheid bij zijn medewerkers.

Ook was Oerlemans de initiator van het project ‘inburgeren op de werkvloer’ dat in 2009 succes boekte. Dit project trok landelijk de aandacht vanwege de onorthodoxe aanpak en de goede resultaten. De Vlaardingse onderhoudsbedrijven Kloet en De Goede maakten samen met de gemeenten Vlaardingen, Rotterdam, Dordrecht en Schiedam afspraken om inburgeringstrajecten te organiseren voor in beide bedrijven werkzame schilders die in deze gemeenten woonden en nauwelijks Nederlands spraken. De inburgeringscursus was op het schildersvak toegesneden, met extra modules voor verbetering van de kwaliteit van het schildersvak. De cursus werd deels in de tijd van de baas gegeven.

Locoburgemeester Versluijs: ,,Het heeft veel goeds teweeggebracht. De medewerkers kunnen nu belangrijke informatie als veiligheidsvoorschriften lezen en gesprekken voeren die voor de uitoefening van het werk van belang zijn. Ook hebben zij meer zelfvertrouwen en mogelijkheden gekregen in hun privéleven. Dit inburgeringsproject is door de gemeente buitengewoon gewaardeerd. De toenmalige minister Van der Laan was er tijdens een bezoek al lovend over en Kloet en De Goede hebben het concept, samen met het ministerie, landelijk gepromoot. Sjaak Oerlemans heeft hiermee niet alleen Kloet maar ook de gemeente Vlaardingen positief op de kaart gezet.''

Het familiebedrijf wordt voortgezet door de kinderen van Sjaak Oerlemans.