Talk of the Town smaakt naar meer
- Redactie
- 06-02-2014
- Uit
VLAARDINGEN - De gloednieuwe talkshow Talk of the Town, waarvan de eerste editie gisteravond plaatsvond in de Kroepoekfabriek, mocht meteen rekenen op veel belangstelling. Op het programma van deze eerste editie onder meer een live blind date tussen zwevende kiezers en de jongste Vlaardingse gemeenteraadsleden, het Rotterdamse IFFR en de historie van de vete tussen Schiedam en Vlaardingen.
Talk of the Town is een terugkerende talkshow voor betrokken Vlaardingers van 15 tot 115 jaar met leuke gasten, spannende interviews, vaste polls, filmpjes, comedy met, uiteraard, muzikale omlijsting. Hiervoor was De Kroepoekfabriek deze woensdagavond voor de gelegenheid omgetoverd tot een gezellig café.
De avond werd afgetrapt met ‘de canon van Vlaardingen’, waar stadsarchivaris Harm Jan Luth elke editie een onderwerp uit de Vlaardingse geschiedenis bespreekt. Hij trapte af met de eeuwenoude vete tussen Schiedam en Vlaardingen. Wat bleek; Vlaardingers en Schiedammers hebben vandaag de dag helemaal geen hekel aan elkaar, het is een ‘mythe’, ontstaan in de zestiende eeuw.
Vooruitblikkend op de naderende gemeenteraadsverkiezingen, kregen vervolgens drie Vlaardingse ‘zwevende kiezers’ de kans om tijdens een blind date vragen te stellen aan de jongste gemeenteraadsleden van de stad.
Stand-up comedian Daveson Ignatia zorgde voor een lach toen hij een goed voorproefje van het Comedy Kafé van vrijdag 7 februari gaf. En Harriet Weststrate, programmeur van Vlaardings filmtheater Het Zeepaard, en filmfan Fiona gaven op hun beurt een mooi beeld van het IFFR (International Film Festival Rotterdam). Waarna Nachtburgemeester Marco Bosman vertelde wat er allemaal te doen is in het Vlaardingse. De Ghostwriter sloot de avond scherp en geestig af met zijn column. Talk of the Town heeft bovendien een unieke eigen tune, die live werd uitgevoerd door huisband De Jeneverneuzen, onder leiding van Casper van Hattum (verantwoordelijk voor de tune). De live muziek werd voortgezet in de pauze en na afloop was KF DJ Anne Bal er voor de muzikale omlijsting.
Host Rutger van Houwelingen, die zijn debuut als presentator met verve maakte, leidde het geheel vakkundig in goede banen. Het succes van de avond is mede te danken aan de vrijwillige redactie van Talk of the Town, bestaande uit onder meer leden van de vrijwillige Kroe van De Kroepoekfabriek. Dit jonge team heeft de afgelopen maanden keihard gewerkt aan het concept, de onderwerpen en de uiteindelijke uitvoering. Het leuke en gemêleerde publiek dat in grote getalen aanwezig was, zorgde voor een fijne, gezellige en gemoedelijke sfeer en vormde zo de kers op de taart van deze première. De eerstvolgende editie van Talk of the Town staat gepland op woensdag 4 juni 2014.