
VLAARDINGEN - Op een doorsnee gemeenteraadsavond zijn de publieke tribunes van raadzaal van het Stadhuis aan de Markt matig gevuld. Op donderdag 14 februari was dat wel anders. Aanleiding was het protest tegen de afsluiting van de Westhavenkade vanaf de Blokmakersplaats tot aan de Dayer.
Eén van de initiatiefnemers van het protest is Robert Daalmeijer, Vlaardings beeldend kunstenaar en docent bij galerie ‘De Duig’. Eerder had Daalmeijer al zijn ongenoegen gespuid over de gevolgen van de afsluiting voor ondernemers en omwonenden. Ondernemers hebben minder klandizie, omwonenden hebben last van verkeer dat nu op een andere manier zijn weg uit de wijk moet zien te vinden.
Wie ’s ochtends de route van de Schiedamseweg neemt over het Liesveldviaduct richting Vondelstraat komt al snel vast te staan en ook op de Maasluissedijk is aanzienlijk meer verkeer gesignaleerd. Daalmeijer gaf overigens aan te hopen dat de protesten die vanaf half acht zouden plaatsvinden rustig zouden verlopen; eerder was hem al aangezegd dat voor een demonstratie een vergunning aangevraagd had moeten worden. Al met al was ingrijpen van de enkele aanwezige politieagenten niet nodig; het gezelschap van ongeveer vijftig Vlaardingers dat zich op de Markt had verzameld demonstreerde niet echt voor de deur van het stadhuis maar ging rustig naar binnen.
Of er bij de politiek gehoor wordt gevonden voor de grieven van de Vlaardingse burger valt nog te bezien. Uit betrouwbare bronnen is vernomen dat PvdA fractieleider Klaas Terpstra bereid is om te overwegen een deel van de door het college ingestelde maatregel van afsluiting aan te passen. Wat dat concreet betekent laat nog even op zich wachten.