Een kus in de bieb voor Jan Robberegt
- Herman van Nieuwenhuizen
- 11-10-2013
- Onderwijs
VLAARDINGEN – Dat er in de Prins Willem Alexanderschool een bibliotheek is, daar zijn de kinderen van de Westwijk heel blij mee. Zo blij dat ze op vrijdag 11 oktober de verantwoordelijke wethouder bedankten met een bijzonder cadeau. Jan Robberegt kwam ’s middags rond vier uur de bibliotheek binnen en werd daar feestelijk onthaald door tientallen kinderen, ouders en medewerkers van de bibliotheek en de school.
Natuurlijk moest Robberegt eerst even uitleggen wat het nou precies is wat hij doet, dat wethouder zijn. Toen dit duidelijk was voor alle aanwezige kinderen werd er een speciaal voor hem gemaakt boek aangeboden: zo’n 350 kinderen hadden tekeningen gemaakt met de bibliotheek of (een) boek als thema en deze waren fraai verzorgd ingebonden tot één geheel. Op de omslag was duidelijk het woord ‘Bedankt’ en het volgende gedicht van de 9 jarige Iris:
Een boek is een boek
Een boek is een verhaal
Een boek is een kus
Een kus voor ons allemaal
Jan Robberegt was erg verguld met het cadeau, bedankte de kinderen en zegde toe dat het boek een prominente plek zou krijgen in het stadhuis.
De bibliotheek in de Westwijk is een groot succes; voordien waren er zo’n 500 kinderen lid van de Centrale in de Waalstraat. Nadat de ‘bieb’ in de Prins Willem Alexanderschool gevestigd werd zijn al 1000 kinderen in de Westwijk lid!