Gratis bloeddruk, cholesterol en bloedsuiker laten meten?
- Redactie
- 27-05-2025
- Gezond

VLAARDINGEN - Op zaterdag 14 juni kun je weer gratis je bloeddruk, cholesterol en bloedsuiker laten meten op het Hartcheckpunt in Buurtpunt Ambacht aan de Rotterdamseweg 176 in Vlaardingen. De eerste keer in april was er zo’n grote opkomst, dat helaas niet iedereen geholpen kon worden. Daarom komen ze nog een keer. Het Hartcheckpunt is open van 10.00 tot 16.00 uur. Aanmelden is niet nodig: je kunt gewoon binnenstappen. Dit Hartcheckpunt word je aangeboden door de Hartstichting in samenwerking met het Leefstijlloket Vlaardingen.
Gratis metingen en (leefstijl)advies
Kom gratis langs op het Hartcheckpunt. Wanneer je aan de beurt bent, ontvang je na 15 minuten de resultaten van je metingen. Je kunt op het Hartcheckpunt ook advies krijgen over voeding, sport en beweging, ontspanning of stoppen met roken. Tip: neem ook de tijd om in gesprek te gaan met de professionele leefstijladviseurs van het Leefstijlloket. Zij staan gratis voor je klaar op het Hartcheckpunt en kunnen je helpen om ondersteuning bij jou in de buurt te vinden. Na je bezoek weet jij wat je kunt doen voor de gezondheid van jouw hart.
Ook als je gezond bent
Het Hartcheckpunt is bedoeld voor mensen van 40 tot 70 jaar, die geen hart- of vaatziekte hebben, en die geen medicijnen gebruiken voor bloeddruk, cholesterol of bloedsuiker. Kom ook als je je gezond voelt!
Ongemerkt risico
Veel 40-plussers hebben een verhoogd risico op hart- en vaatziekten zonder dat zij dit weten. Bijvoorbeeld doordat hun bloeddruk of cholesterol ongemerkt verhoogd is. Dat voel je vaak niet. Ontdek je zo’n verhoging op tijd, dan kun je hier vaak zelf nog iets aan doen door gezonder te leven.