Ook Westlandia buigt voor HWC
- Redactie
- 10-02-2014
- Sport
HANDBAL - De dames van HWC lijken in 2014 onverslaanbaar. De ploeg verloor dit jaar nog nieet. Zondag voor de Vlaardingsen de mooie opdracht om die ongeslagen status tegen Westlandia 2 vast te houden. Zeker niet vanzelfsprekend want de ploegen lijken erg aan elkaar gewaagd. Voorafgaand aan de wedstrijd stond HWC 4e, Westlandia volgde op 3 punten op de 5e plaats.
HWC opende de score na één minuut gespeeld te hebben. Hier hadden de dames uit het Westand echter heel snel een antwoord op en zetten de 1-1 op het scorebord. HWC had moeite met de snelle tegenaanval van Westlandia. Werd er geen break-out gelopen, dan werden er wel lastige combinaties met de cirkelspeelster gespeeld.
In het tweede kwartier van de eerste helft kregen de Vlaardingsen echter grip op dit aanvalsspel en kwam Westlandia nog maar moeizaam tot scoren. HWC kwam steeds beter in de wedstrijd en beelf met snel en gevarieerd spel wel scoren. Dit resulteerde in een ruststand van 12-7 in het voordeel van de Vlaardingsen.
Westlandia startte na de rust sterk met een doelpunt na een halve minuut spelen. HWC leek zelf ineens wat moeite te hebben om de rust in het team te bewaren en wist het doel maar moeilijk te vinden. Dit zorgde er uiteindelijk voor dat Westlandia met een tussenstand van 19-17 wist terug te komen in de wedstrijd.
In de laatste tien minuten bleef Westlandia sterk verdedigen en had snelle aanvallen, maar ook zij kregen de bal niet vaak genoeg in het doel, waardoor HWC de voorsprong vast wist te houden en deze zelfs nog iets uit wist te bouwen naar een eindstand van 22-18. Door het verlies van de Schiedamse concurrent DWS dit weekeinde, is HWC gestegen naar de derde plek op de ranglijst.