Oude Haven maakt zich op voor Kraanconcerten: dit moet je weten
- Redactie
- 15-09-2026
- Nieuws
foto; MItchell Dobbelstein
VLAARDINGEN - De Oude Haven maakt zich op voor twee avonden Kraanconcerten. Dat is inmiddels ook te merken aan de bereikbaarheid over het water. De doorvaart bij de Oudehavenbrug wordt vanaf donderdagmorgen zes dagen volledig gestremd om het evenement mogelijk te maken. Vrijdag en zaterdag barst het muziekfeest los op de nieuwe locatie in de Oude Haven.
De stremming gaat donderdag 17 september om 07.00 uur in en duurt tot dinsdag 22 september 12.00 uur. Volgens de gemeente Vlaardingen is de doorvaart van de Oudehavenbrug gedurende die hele periode volledig gestremd vanwege de Kraanconcerten.
De Kraanconcerten zijn dit jaar verhuisd naar een nieuwe plek. Het podium ligt op pontons in de Oude Haven, vlak voor de Oudehavenbrug ter hoogte van de Westhavenplaats. Dat verklaart meteen waarom de scheepvaart hier al een dag voor het evenement niet meer kan passeren en de stremming tot enkele dagen daarna duurt.
Op vrijdag 18 en zaterdag 19 september verandert het gebied rond de haven voor de vierde keer in een groot gratis muziekpodium. De organisatie verwacht op het drukste moment maximaal 3.000 bezoekers.
Vrijdagavond van start
Vrijdag begint het programma om 19.00 uur. CLUB35+ trapt af, gevolgd door pianiste Olga Malkina, jong talent Aroen Ouajnan en saxofonist Jim Brinkman.
Om 20.15 uur volgt de officiële opening met een show van licht en geluid. Daarna gaat het muziekprogramma verder met onder anderen MAZE Voices. Later op de avond zijn ook The Dutch Tenors en The Petticoats te zien en wordt de eerste avond afgesloten met de VL Sing Along.
Zaterdagmiddag voor kinderen
Nieuw is dit jaar KRAAN KIDS! op zaterdagmiddag. Vanaf 14.00 uur is er bij de Stadskraan en KADE40 een gratis kinderprogramma met onder meer dans, rap, een kinderdisco, schminken, een clown en poppenkast.
Vooraf inschrijven is niet nodig. De organisatie waarschuwt wel dat vol ook daadwerkelijk vol is. Zaterdagavond gaat het grote muziekprogramma in de haven verder.
Ook vanaf het water
Bijzonder aan de Kraanconcerten is dat het publiek niet alleen vanaf de kade kan kijken. Er zijn ook plaatsen voor sloepen in de haven, waardoor het evenement vanaf het water kan worden gevolgd.
De vaarroute is door de nieuwe locatie wel anders dan bij eerdere edities. Omdat de Oudehavenbrug is gestremd, kunnen sloepen niet via die brug naar het evenement varen. De route naar de concerten loopt via het Buizengat.
Zes dagen geen doorvaart
Voor de recreatievaart hebben de Kraanconcerten daarmee aanzienlijk langer gevolgen dan alleen tijdens de twee concertavonden. Van donderdag 17 september 07.00 uur tot dinsdag 22 september 12.00 uur is doorvaart bij de Oudehavenbrug niet mogelijk.
Voor bezoekers op de wal begint het feest vrijdagavond om 19.00 uur. Wie zaterdag met kinderen wil komen, kan vanaf 14.00 uur terecht bij KRAAN KIDS!
De Kraanconcerten vinden plaats op vrijdag 18 en zaterdag 19 september in de Oude Haven bij de Westhavenplaats. De toegang is gratis.