RTL 4 filmt in Vlaardingen
- Herman van Nieuwenhuizen
- 28-12-2013
- Nieuws
VLAARDINGEN – Wie het nieuws van zes uur op RTL 4 vanavond aanzette zag daarin beelden van Vlaardingen. Het item ging over het verbod op het afsteken van vuurwerk dat in verschillende plaatsen is ingesteld. In Vlaardingen geldt dat bijvoorbeeld op en rond het Veerplein. Onder meer Ronald Huiskens, eigenaar van Lunch, Pie & Giftshop Veerplein 18 en wethouder Hans Versluijs waren in beeld.
Vanaf 28 december mag er weer vuurwerk verkocht worden; afsteken mag pas op 31 december vanaf ’s ochtends tien uur. Zoals gebruikelijk houdt niet iedereen zich hier aan, wat in eerdere jaren nogal eens tot overlast voor winkeliers leidde. ,,Je moet je voorstellen dat een parfumeriewinkel die blauw staat van de rook nogal wat omzet misloopt’’, aldus Ronald Huiskens.
Op initiatief van vijftien lokale GroenLinksfracties is er ook dit jaar weer een meldpunt voor vuurwerkoverlast: www.vuurwerkoverlast.nl. Dit meldpunt wordt ondersteund door de vereniging van oogartsen, het Nederlands Oogheelkundig Genootschap. Hoe druk het dit jaar weer zal worden op de oogheelkundige afdelingen van ziekenhuizen is nog even afwachten. Inmiddels zijn er landelijk al wel slachtoffers gevallen, deels door het zelf knutselen met vuurwerk, deels door het ongewoon zware en illegale vuurwerk dat soms de kracht heeft van drie handgranaten.