
,,Men meldt ons uit Vlaardingen: De logger VL. 40 ‘Maria Christina’ van de reederij Jacob Goudappel is op een mijn geloopen en met man en muis vergaan, ongeveer 40 mijlen uit de kust. Het vergaan van den logger heeft hier groote ontsteltenis verwekt. De ramp had plaats des namiddags te 3 uur, toen een dertigtal loggers dicht bijeen zuidelijker koersten, omdat de visscherij minder gunstig was. De Vlaardingen 40 is een motorlogger, doch had, zooals de schipper van-den stoomtrawler ‘Otono’ mededeelt, die den logger den ganschen morgen in de nabijheid had, den motor niet gebruikt. De gedachte aan een motorexplosie is dus zoo goed als uitgesloten. Wel is het opmerkelijk, dat de ramp plaats heeft gehad in den omtrek waar de Duitsche torpedojagers in den grond geschoten zijn.
Van den schipper van den logger ‘Agatha Maria, Katwijk 152’, vernam de schipper van de ‘Otono’ nog, dat deze in de onmiddellijke nabijheid van de Vlaardingen 40 was. De schippers waren met elkander sprekende, toen het ongeluk plaats had. Het schip scheen den stoot voor aan het schip te krijgen, dat plots uit zee oprees. Een der jongens, die met een keteltje van voor naar achter ging, werd met een stuk in de lucht geslingerd en een drietal der opvarenden aan dek sprong in zee. Allen werden door de zuiging naar de diepte getrokken en in tien seconden was er van den logger en van de bemanning niets meer te zien.
De bemanning van den logger Katwijk 152, die de ramp van de Vlaardingen 40 heeft bijgewoond, heeft nog verklaard, dat op de eerste zware ontploffing nog drie lichtere ontploffingen volgden, waaruit zij afleidden, dat daar nog meer mijnen met elkaar verbonden dreven. De Katwijk 152 bleef nog eenigen tijd in de nabijheid, doch noch van het schip, noch van de bemanning was een spoor meer te zien. Vermoedelijk waren, behalve de wacht, allen beneden. De bemanning bestond uit 15 koppen en waren: schipper Joh. van der Hoeven (40 jaar), zijn zoon L. van der Hoeven (15) en stuurman J. Vermeer (30), allen van Vlaardingen; K. Kes (30), W. Visser (27), C. Kes (38), P. Zondervan (45), P. de Wit (27), K. de Groot (41), P. Taanman (19), D. Moenis (15), allen van Marken: W. vd. Steen (18) en D. Kooiman (14) van Rotterdam en J. Bos (34) van Monnikendam.’’