Wat wil de Vlaardinger?
- Herman van Nieuwenhuizen
- 07-01-2014
- Politiek
VLAARDINGEN – Op weg naar de verkiezingen voor de gemeenteraad in maart 2014 vragen verschillende politieke partijen zich af wat de Vlaardinger wil. In verkiezingsprogramma’s staat aangegeven dat de overheid zich meer terug moet trekken, de burger ruimte moet geven en waar nodig en mogelijk deze ondersteunen. Mooi, maar dat is ook een geldkwestie, want waar de overheid een stap achteruit doet, hoeft er ook minder geld uitgegeven te worden. Onder het motto ‘burgers weten zelf prima wat ze willen’, lijken er zo nieuwe bezuinigingen te worden ‘verkocht’. Het op zich nemen van zorgtaken richting hulpbehoevende familieleden, buren of vrienden is hier zo’n voorbeeld van.
Marieke Thommis, de nummer vijf op de kandidatenlijst van het CDA deed kort geleden via haar persoonlijke Facebookpagina een oproep aan Vlaardingers om aan haar aan te geven wat zij nou willen. Wat volgde was een verlanglijstje met daarin onder meer een openluchtzwembad, lagere parkeertarieven, een betere verlichting bij het fietspad aan de Floris de Vijfdelaan en ‘minder politieke partijen’. ,,Neem ik mee’’ en ,,Heb ik zelf ook als punt’’, zijn twee van haar eigen uitspraken die ze doet op de binnengekomen reacties. Betekent dit dat Marieke Thommis en het CDA werk van deze aangedragen punten gaan maken in de komende collegeperiode, na de raadsverkiezingen? Marnix Alderliesten, die ook op de kieslijst voor het CDA staat, springt Thommis bij als we die vraag stellen. ,, Nee we gaan samen met een aantal anderen mensen discussiëren en gebruiken deze onderwerpen. De discussie en onderwerpen gebruiken we om te kijken welke kant onze campagne op gaat’’, verklaart Alderliesten.
Verkiezingsprogramma’s zijn doorgaans een verzameling van algemene uitgangspunten en beschrijven geen concrete punten waar men aan gaat werken. Partijen passen hier wel voor op, immers in toekomstige onderhandelingen over een college zal er altijd ingeleverd moeten worden; achteraf moeten toegeven dat gedane beloftes niet waargemaakt kunnen worden, is altijd lastig en soms pijnlijk (wie zit er niet nog steeds te wachten op de door Mark Rutte beloofde € 1.000 voor iedere werkende?). Thommis en Alderliesten moeten er echter wel voor waken dat zij niet dat soort verkeerde verwachtingen wekken, is het commentaar van één van degenen die gereageerd hebben.
Vlaardingen24 wil graag ‘boter bij de vis’ van onze politici. De komende tijd gaan we dan ook op pad en in gesprek met de lijsttrekkers van alle partijen die in Vlaardingen aan de raadsverkiezingen deelnemen. We zullen ze daarbij vragen zo duidelijk en concreet mogelijk te komen met wat we de komende vier jaar kunnen verwachten.