Categorieën

Service

Column: Paint it Black!

Column: Paint it Black!
Nieuws

Column: Paint it Black!

  • Ben Trooster
  • 25-10-2014
  • Nieuws
Column: Paint it Black!

We zijn alweer aan de laatste loodjes van 2014 bezig. Ja, zo’n jaar gaat snel voorbij,  maar we krijgen nog wel een spannende finale. Hoe blijft de Stadsgehoorzaal open, tegen wie loot Deltasport na de winst op de Graafschap en hoe zien de knechten van Sinterklaas eruit.

Over dat laatste ‘belangrijke’ vraagstuk doen we in Vlaardingen niet moeilijk, om met Deelder te spreken: ‘Wat zwart is moet zwart blijven!’.  Vlaardingen doet niet mee aan de grootste kolder van dit moment… en dit is al kenbaar gemaakt ook. De meest gelezen opmerking op het artikel en op Facebook is toch wel dat de Vlaardingers trots zijn op deze beslissing en op hun stad. En dat is best een poosje geleden dat we zo massaal trots waren op onze stad.

  Ik hoop dat het vooral aan de Markt de ogen opent op de weg om de kloof tussen inwoner en politiek te dichten, want één van de oplossingen is hiermee aangedragen. Zelf nadenken en niet het braafste jongetje van de klas willen zijn en trouw ‘Den Haag’ volgen!  Wie zich in het belang van de gemeente tegen een overheidsbeslissing durft af te zetten, vindt de Vlaardingers aan zijn of haar zijde!

De komende week loopt het stadhuis vol met insprekers die hun belang mogen verdedigen op de inspraakavond. Een nieuw fenomeen hierbij is dat er voor het eerst mensen geronseld zijn om alsjeblieft hun zegje te doen. Het zal weer een lang avondje worden, maar in de meeste gevallen zal het vooral een herhaling van zetten betreffen, maar het heeft in de meeste gevallen wel een hoog amusementsgehalte én er gebeurt weer eens wat. De week erna de behandeling van de begroting en dan gaan de definitieve klappen worden uitgedeeld en gaat de begroting met 20-15 worden aangenomen.  

Grootste ergernis van 2014 vond ikzelf wel de onvolprezen vlijt van onze Welstandscommissie, die het druk heeft met aanschrijven van Vlaardingse Ondernemers die hun pand hebben opgeknapt. In het geval van de Omroep was een brief terecht om dat een plaatselijke kwastenboer onder Vlaardingse kleuren heel iets anders verstond dan de bedoeling was en waarschijnlijk nog wat over had van een eerdere opdracht, waarvan wij vermoeden dat dat de Jungle, McDonalds of Legoland moet zijn geweest. In de overige gevallen moet deze commissie zich toch eens af gaan vragen waar ze mee bezig zijn. Zeker als op de Korte Hoogstraat op de meest afzichtelijke wijze het ene pand na het andere pand wordt dichtgespijkerd, opdat we zoveel mogelijk vaste tred houden met de Schiedamse Hoogstraat!?

Ergernis nummer 2, is een zekerheidje in de Vlaardingse ergernis Top 3. Ons vergunningstelsel! Vakbekwame horecadieren, die hun sporen al eerder elders hebben verdiend,  moeten twaalf weken wachten op een vergunning om hun eerste biertje te mogen tappen!  Twaalf wéken!!! Je moet dan wel alvast het pand huren en personeel met sociale hygiëne aanstellen, want zonder pand en vakbekwaam personeel… géén vergunning! De ondernemer begint in Vlaardingen met een 3-0 achterstand in een tijd van economische malaise, een minderheid die ervoor gezorgd heeft dat er niet meer gerookt mag worden (waarschijnlijk zijn dat dezelfde mensen die tegen zwarte pieten en vuurwerk zijn, gewoon omdat het kan) en almaar hogere accijnzen. De gemeente kan dáár niets aan doen, maar men zou toch wel onder bepaalde voorwaarden en in bepaalde gevallen de mogelijkheid moeten hebben om een voorlopige vergunning te kunnen verschaffen? Proost!