
VLAARDINGEN - Vandaag de dag wordt er steeds meer via internet verkocht. Grote winkelketens springen hier op in door naast hun ‘fysieke’ winkels ook de mogelijkheid van ’online’ bestellen te bieden. Liza Boers is de andere kant opgegaan; zij verkocht al enige tijd ‘online’ voeding, accessoires en andere zaken voor dieren en heeft er nu een winkel aan de Hoogstraat bij geopend, genaamd ‘De Leukste Dierenshop’. Op zaterdag 30 maart opende zij er voor het eerst de deuren.
..Voorheen werkte ik in de transportsector”, vertelt Liza. ,,Ik wilde op een gegeven moment eens wat anders en ben een webwinkel gestart. Dat werd zo’n succes dat ik besloot aansluitend ook een winkel te openen. Ik merkte dat mensen toch de behoefte hebben om ‘dingen te zien’, en niet alleen op een beeldscherm van een computer. In het centrum van de stad was er geen dierenshop meer, voor mij een prima plek om er dan wel één te vestigen.'
Liza is van jongs af aan vertrouwd met de artikelen die ze verkoopt: haar ouders hadden ook een dierenshop. ,,Ik heb een passie voor dieren, heb zelf twee teckels en ook paarden. Als ik eerder in een dierenwinkel kwam om spullen te kopen was ik niet altijd enthousiast over hoe zo’n winkel er uitzag. Mijn insteek bij mijn eigen winkel nu is servicegerichtheid, en klanten moeten zich lekker op hun gemak voelen als ze binnenkomen. Even een kopje koffie of thee aanbieden is voor mij een vanzelfsprekendheid. Daarnaast hou ik geen grote voorraden aan, waardoor ik wat vaker en meer kan variëren in het assortiment hier.'
Liza licht toe wat de trends zijn op diervoeding en accessoires. ,,Meer op het gebied van vers vlees is bijvoorbeeld sterk in opkomst. In het algemeen verkoop ik verschillende merken voer, van zeer betaalbaar tot en met het zogeheten hogere segment. Ook de accessoires zijn anders dan de standaardproducten die op veel plekken verkocht worden. Bij de leveranciers volg ik overigens geregeld trainingen om mijn kennis van dierproducten bij te houden. Je wilt je klanten immers goed kunnen adviseren', besluit ze.
‘De Leukste Dierenshop’ bevindt zich aan de Hoogstraat 119, vanaf de Korte Hoogstraat enkele deuren voorbij ijssalon ‘Melbalino’, aan de rechterzijde. Voor wie geen zin heeft om te ‘sjouwen’ is er een steekwagentje beschikbaar. Liza Boers bezorgt overigens ook aan huis in de regio. Voor meer info:
www.deleukstedierenshop.nl.
De winkel aan de Hoogstraat is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van half elf ’s ochtends tot zes uur ’s middags.