Categorieën

Service

Haatprediker was vijf keer in Vlaardingen

Haatprediker was vijf keer in Vlaardingen
Nieuws

Haatprediker was vijf keer in Vlaardingen

  • Redactie
  • 13-07-2017
  • Nieuws
Haatprediker was vijf keer in Vlaardingen
VLAARDINGEN - De bekende Islamitische haatprediker Tarik Chadlioui, beter bekend als Tarik Ibn Ali heeft, voor zover bekend, vijf keer gepredikt in de Vlaardingse Al Hijra moskee aan de Abraham Kuyerstraat. Dat antwoordde het college van B&W deze week op vragen van ONS.Vlaardingen.

De man werd onlangs in Groot-Brittannië gearresteerd. Dit gebeurde op verzoek van de Spaanse autoriteiten, die hem verdenken van betrokkenheid bij een terreurcel. Ook zou Ibn Ali geestelijk leidsman zijn van een jihadistennetwerk, en inspireerde hij de terrorist Omar Mostefai, die in het Parijse Bataclantheater een bloedbad aanrichtte. Verder zamelt Ibn Ali overal in Europa geld in voor radicale moskeeën.

Naar aanleiding van deze berichtgeving heeft het college contact gezocht met de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). als coördinerend overheidsorgaan. De NCTV heeft ten aanzien van de persoon Tarik Ibn Ali informatie die hem typeren als een onafhankelijke salafistische prediker met contacten binnen het gehele salafistische spectrum.

Met het bestuur van de Al-Hijra moskee is over het feit dat deze persoon in Vlaardingen lezingen heeft verzorgd een uitgebreid gesprek gevoerd. Daarbij is de eerdergenoemde zorg geuit en aan het bestuur is gevraagd informatie te verschaffen. Het moskeebestuur gaf allereerst aan zeer tegen radicalisering te zijn en daarmee ook te zijn geschrokken van de berichtgeving over de heer Tarik Ibn Ali. Juist omdat de moskee vooraf de achtergronden van hun gastsprekers nagaat, om zogenaamde haatpredikers te weren en geen podium te bieden. Het bestuur van de moskee geeft aan dat Tarik Ibn Ali sinds 2007 vijf keer als gastspreker in de moskee is geweest.

Desgevraagd geeft het college aan dat het niet aan de overheid is om toezicht op (preken in) Vlaardingse moskeeën te houden. Dat geldt overigens voor alle geloofsstromingen. ,,Politie en gemeente zijn uiteraard alert op signalen van sprekers die in Nederland onverdraagzame, anti integratieve en/of antidemocratische boodschappen willen uitdragen en zij die een onverdraagzame boodschap uitdragen, kunnen worden aangepakt via de strafrechtelijke weg'', aldus het college. Het Nationale Actieprogramma Integrale Aanpak Jihadisme wordt door het college in dat verband in acht genomen.