Open dag A4 Delft-Schiedam
- Redactie
- 10-12-2015
- Nieuws
VLAARDINGEN - Op zaterdag 12 december opent de A4 Delft-Schiedam haar deuren voor het publiek tussen 12.00 en 16.00 uur. Behalve de mogelijkheid voor het fietsen en wandelen over de weg, is er informatie over de nieuwe snelweg, krijgt de bezoeker uitleg over de installaties in de tunnel en de ANWB controleert en vervangt indien nodig de verlichting van de fiets. Wielrenners kunnen hun persoonlijke record verbeteren en hardlopers hebben de mogelijkheid een parcours van vijf of tien kilometer af te leggen.
Het Nuon Solar Team van de TU Delft komt met hun zonneauto Nuna het nieuwe wegdek testen. Zij wonnen onlangs in Australië voor de zesde keer de Bridgestone World Solar Challenge en zij zijn hiermee het meest succesvolle zonnerace team ooit. Nuna reed de 3000 km van Darwin naar Adelaide met een gemiddelde snelheid van 91.2 km/h, hiermee verbruikte Nuna net zo veel energie als een waterkoker. Na de test kunnen bezoekers Nuna bezichtigen in de Ketheltunnel.
Daarnaast kunnen bezoekers genieten van koffie, thee, warme chocomel en verse erwtensoep uit het Midden- Delfland gebied. De activiteiten zijn vrij toegankelijk.
A Run 4 Fun
Om precies 10.00 uur wordt het startschot gegeven voor ‘A Run 4 Fun’. Hardlopers kunnen kiezen voor een afstand van vijf of tien kilometer over het gloednieuwe asfalt. Voor runners wordt A Run 4 Fun een belevenis om nooit te vergeten. Wie mee wil doen, wordt gevraagd op zaterdag 12 december uiterlijk 9.45 uur aanwezig te zijn bij de start & finish, de tunnelmond ter hoogte van het informatiecentrum Delft-Schiedam, Woudweg 25 in Schiedam. Ter plekke zijn er geen omkleed- en opbergfaciliteiten. Inschrijven voor A Run 4 Fun is niet nodig.
Pendelbussen
Bezoekers en hardlopers zijn welkom aan de Woudweg 25 in Schiedam. Rijkswaterstaat verwacht dat het druk wordt en adviseert met de fiets of lopend te komen. Vanaf het parkeerterrein van Rijkswaterstaat aan de Derde Werelddreef 1 in Delft rijden pendelbussen. Het parkeerterrein is vlakbij tramhalte Sadatweg, lijn 1. De Woudweg is 12 december per auto alleen bereikbaar voor bewoners en mindervaliden.
Programma
10.00 uur – 11.30 uur Hardloopwedstrijd georganiseerd door Provincie Zuid-Holland.
12.00 uur – 16.00 uur Wandelaars hebben de mogelijkheid om over de A4 Delft-Schiedam te lopen.
12.00 uur – 16.00 uur In de Ketheltunnel kunnen bezoekers terecht met vragen over de A4 en over de technische installaties in de tunnel. Tevens worden er middels projectie foto’s van het project op de tunnelwand getoond.
12.00 uur – 16.00 uur De IODS partners staan bezoekers in de tunnel graag te woord over de overige gebiedsprojecten.
12.00 uur – 12.45 uur Gemeente Delft presenteert in samenwerking met de TU Delft zonneauto Nuna. Deze zal over het tracé gaan rijden.
13.00 uur – 16.00 uur De Nuna is te zien in de Ketheltunnel. Voor kinderen is er een interactief programma met Nuna.
13.00 uur – 16.00 uur Laat uw fiets testen door de ANWB. Ze controleren op verlichting en spaakbescherming en vervangen de verlichting voor u als dat nodig is.
13.00 uur – 14.00 uur Racefietsers hebben de mogelijkheid om over de A4 Delft-Schiedam te fietsen. Minimum snelheid 25 km/u.
14.00 uur – 16.00 uur Fietsers hebben de mogelijkheid om over de A4 Delft-Schiedam te fietsen. Maximum snelheid 20km/u.