Categorieën

Service

PVV ondanks verlies ruim de grootste in Vlaardingen

PVV ondanks verlies ruim de grootste in Vlaardingen
Politiek

PVV ondanks verlies ruim de grootste in Vlaardingen

  • Redactie
  • 30-10-2025
  • Politiek
PVV ondanks verlies ruim de grootste in Vlaardingen

VLAARDINGEN - De verkiezingsuitslag (per partij) van de geemente Vlaardingen weerspiegelt in grote lijnen  de uitslag die we landelijk mogen verwachten, al blijft de PVV in onze stad D66 nog altijd ruim voor. Landelijke winnaars deden het ook goed in Vlaardingen: felicitaties dus voor D66, CDA, JA21, FvD en 50PLUS. Ook in de haringstad leverden naast PVV ook NSC, GL-PvdA, SP, BBB VOLT en PvdD - soms fors - in.

De voorlopige uitslag in Vlaardingen

  1. PVV 20,9% (- 9,0%)
  2. D66 14,8% (+ 9,9%)
  3. VVD 12,3% (- 1,5%)
  4. GL-PvdA 10,7% (- 2,1%)
  5. CDA 10,4% (+ 7,3%)
  6. JA21 7,5% (+ 6,7%)
  7. DENK 6,7% (+ 0,1%)
  8. FvD 4,5% (+ 2,0%)
  9. 50PLUS 2,6% (+ 2,0%)
  10. SP 2,1% (- 1,9%)
  11. PvdD 1,6% (- 0,2%) 
  12. CU 1,5% (- 0,4%)
  13. SGP 1,3% (=)
  14. BBB 1,2% (- 0,8%)
  15. VOLT 0,7% (- 0,4%)
  16. NSC 0,4% (- 11,4)
  17. Overig 1,0% (- 0,2%)

Onze poll

We constateerden gisteren al dat de poll een aantal uitslagen liet zien waarbij vraagtekens konden worden geplaatst. Bijvoorbeeld bij de onderrepresentatie van de VVD en - in mindere mate - bij DENK. Het aantal mensen dat aangaf PVV te gaan stemmen was een stuk hoger dan het aantal mensen dat dit ook daadwerkelijk deed. Het is één ding om die partij in een poll aan te vinken, ook écht komen opdagen op een stembureau is natuurlijk een tweede.

Maar er is nog iets anders dat de poll kan hebben beïnvloed. Het was geen momentopname, de poll stond een week online. We zagen in de landelijke polls gedurende die week nog enorme verschuivingen en die lijken er ook in Vlaardingen te zijn geweest. Het is natuurlijk goed mogelijk dat mensen die in de eerste dagen van de poll een keuze maakten, later toch nog van gedachten zijn veranderd. Maar een stem in de poll kan eenmaal uitgebracht, niet meer worden veranderd. Wel accuraat voorspeld was onder meer de ineenstoring van NSC, het verlies van BBB en SP en PvdD de winst van JA21 en FvD.

Landelijk blijft het nog even spannend: het is meer een nek-aan-nekrace tussen D66 en PVV dan we aanvankelijk op basis van de exitpoll dachten. In de loop van de dag zal er duidelijkheid komen over wie er als eerste mag gaan formeren.