Categorieën

Service

VVD: Niet vooruitschuiven maar aanpakken

VVD: Niet vooruitschuiven maar aanpakken
Politiek

VVD: Niet vooruitschuiven maar aanpakken

  • Herman van Nieuwenhuizen
  • 01-02-2014
  • Politiek
VVD: Niet vooruitschuiven maar aanpakken

VLAARDINGEN – Beloftes worden in de politiek net zo gemakkelijk gedaan als gebroken. Voor de PVV van Geert Wilders was de verhoging van de pensioenleeftijd een breekpunt totdat er een rol gespeeld kon worden in het kabinet Rutte I, op de door Mark Rutte beloofde  € 1000,- voor alle werkenden zit iedereen nog te wachten en Diederik Samson vond eenmaal in de regering de aanschaf van de Joint Strike Fighter eigenlijk toch best wel een goed idee.

In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op 19 maart vliegen de standpunten van de partijen weer over tafel. Op vrijdag 31 januari presenteerde de VVD in ‘Smakelijk’ aan de Markt tijdens de liberale borrel haar programma in een van kaft tot kaft 36 pagina’s tellend boekje. Waar anderen het doorgaans wat korter en bondiger houden, heeft het verkiezingsprogramma van de VVD meer weg van een juridisch contract, goed doortimmerd maar misschien iets teveel tekst om duidelijk te maken wat men nou eigenlijk wil. Aan de titel ‘Niet Vooruitschuiven maar aanpakken’  is toegevoegd: ‘Hoogste tijd voor echte keuzes in Vlaardingen’.

Lijsttrekker en fractievoorzitter Vera Kalf presenteerde het programma, de eerste zes kandidaten op de VVD-kieslijst en haar partij in elk geval vol vuur. ,,Het enthousiast maken van mensen voor de VVD zit me in mijn genen’’, sprak Kalf aan het begin. Haar speech bevatte daarbij verder meer prikkelende stellingen dan het later uitgereikte programma, met een enkele dappere poging om kritische opmerkingen van derden te weerleggen. Eén van de stokpaardjes van de VVD is bijvoorbeeld de gemeentelijke begroting te betitelen als het ‘huishoudboekje van de gemeente’, volgens ons en een aantal financieel specialisten een toch wat simplistische voorstelling van zaken. Kalf beloofde hier Vlaardingen24 nog aan te spreken op de kritische kanttekeningen die we hierbij geplaatst hadden. Daarnaast hield ze haar publiek voor: 'iedereen die zegt dat het bij het oude blijft, liegt tegen jullie’. We hebben overigens nog geen enkele partij kunnen betrappen op de uitspraak dat er niets verandert.

Vera Kalf maakt zich verder zorgen over een aantal zaken, waaronder de voortgang van het Actieplan Wonen. ,,Ook particuliere projectontwikkelaars moeten enthousiast gemaakt worden in onze stad te bouwen.’’ Dat verantwoordelijk wethouder Hans Versluijs wel degelijk met verschillende particuliere projectontwikkelaars bezig is om aan het Buizengat en op andere plaatsen in de stad concrete bouwplannen te ontwikkelen werd daarbij blijkbaar over het hoofd gezien.

Overige programmapunten van de VVD betreffen het niet verhogen van de Onroerend Zaak belasting en het alleen uitkeringen verstrekken aan hen die daar recht op hebben. Partijen die uitkeringen willen verstrekken aan wie daar geen recht op hebben, zijn dus gewaarschuwd. Wie het hele programma van de VVD wil lezen en zich zelf een oordeel wil vormen kan dit hier lezen.