Sintercity zonder pedopiet in Stadsgehoorzaal
- Erik Meijer
- 06-11-2013
- Nieuws
VLAARDINGEN - Het grote sinterklaasfeest Sintercity, zondag 17 november in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen, gaat gewoon door. Het feest stond even op losse schroeven nadat het Algemeen Dagblad onthulde dat de organisatie in handen is van een veroordeelde pedofiel. Inmiddels is deze man echter aan de kant geschoven. Hij is op geen enkele manier meer bij het feest betrokken.
Het AD kwam vrijdag met het opzienbarende verhaal dat Sintercity wordt georganiseerd door een 45-jarige man die in 2003 is veroordeeld voor verkrachting en seksueel misbruik van vijf minderjarigen, twee van hen gehandicapt. Het schrijnende geval wil dat deze editie van Sintercity juist wordt georganiseerd voor gehandicapte kinderen.
Het verhaal ontging ook Theaterdirecteur Sandra Bruinsma niet. ,,Hoewel wij het feest slechts huisvesten, kon en wilde ik dit absoluut niet negeren. De veiligheid van de kinderen op Sintercity gaat natuurlijk boven alles.'' Bruinsma nam dan ook snel contact op met de organiserende stichting waarvan de man voorzitter is.
,,Toen was er al veel commotie ontstaan'', vertelt Bruinsma. ,,Wij kregen ook de eerste berichten van verontruste ouders die hun kinderen thuis wilden houden.'' De directeur van de Stadsgehoorzaal vroeg en kreeg echter de harde toezegging dat de veroordeelde pedofiel nergens meer bij betrokken is. ,,Daarover zijn heel duidelijke afspraken gemaakt. Zijn stichting organiseerde het feest samen met een aantal andere organisaties, en die zetten Sintercity nu zonder hem voort.''