Categorieën

Service

Big Brother op De Vergulde Hand

Big Brother op De Vergulde Hand
Bedrijven nieuws

Big Brother op De Vergulde Hand

  • Herman van Nieuwenhuizen
  • 24-01-2014
  • Bedrijven nieuws
Big Brother op De Vergulde Hand

VLAARDINGEN – Het nieuwste programma van de hand van John de Mol, Utopia, is een hit. Een aantal mensen is gedurende een jaar afgesloten van de buitenwereld om een eigen ideale wereld op te bouwen, maar camera’s volgen alles. Wat veel Vlaardingers zich niet of nauwelijks realiseren is dat ook ons dagelijks leven door steeds meer camera’s wordt gevolgd. In het centrum van de stad en rond de Westhavenplaats was dat al het geval. De nieuwste camera is pas geplaatst aan de George Stephensonweg, waarbij iedereen die het bedrijventerrein de Vergulde Hand oprijdt opgenomen wordt.

Op donderdag 23 januari waren medewerkers van Poseidon Security Systems bezig de op een mast geplaatste camera uit te regelen, een actie waarvoor een rijstrook deels was afgezet. De opdracht aan ‘Poseidon’ was uitgegaan van Ludo Baauw, directeur van Intermax en die had dit weer in opdracht gedaan van de ondernemers van de Vergulde Hand, verenigd in een BIZ (Bedrijveninvesteringszone).

Desgevraagd wist de gemeente in eerste instantie van niets en stuurde een surveillancewagen van de politie langs. Die troffen daar echter niemand meer aan en ook, zo werd gezegd, zagen zij geen camera. De camera was er echter wel degelijk en, zo bleek na enig onderzoek van de gemeente, er was ook al vergunning verleend.

Navraag bij de parkmanager van De Vergulde Hand gaf duidelijkheid over het hoe en waarom van het cameratoezicht: ,,We hebben veel last van inbraken en diefstal op het bedrijventerrein. De BIZ heeft daarom besloten om via een camera te registreren wie er allemaal in het gebied komen. De burgemeester heeft daar formeel toestemming voor verleend en de geldende regels voor cameratoezicht worden strikt nageleefd. Mocht er sprake zijn van inbraak dan zijn de beelden opvraagbaar, maar alleen met toestemming van de politie. Ze worden ook maximaal maar twee dagen bewaard en daarna vernietigd, dus ondernemers moeten bij inbraak of diefstal dit tijdig aangeven.''

Als cameratoezicht een trend is die ook voortschrijdt in Vlaardingen dan is het voor producent John de Mol niet meer nodig een kunstmatige situatie als Big Brother of Utopia te creëren. Gewoon uitzenden wat we in de Haringstad opnemen is voldoende. We lijken steeds meer te leven in een surveillancemaatschappij.